O nás

Historie projektu gecktop

Pojem “GeckTOP” se poprvé objevuje v květnu roku 2008. Tehdy se takto označoval OSVČ Jan Kondler se zaměřením na vývoj webových stránek. V té době se také poprvé objevuje redakční systém “GeckCMS” na kterém vznikly přes 4 desítky webových stránek. V době ekonomické krize roku 2012 byla činnost gecktopu pozastavena, protože Jan Kondler využil příležitosti stát se “software developerem” pro nejmenovanou mezinárodní společnost. I přes tuto situaci byly realizované webové stránky aktivně udržovány všem klientům.

Gecktop se opět vrací na scénu v listopadu roku 2016, tentokrát se širším zaměřením na informační technologie a specializací na softwarové poradenství, servis a prodej nejen PC. Tímto počinem se taky otevírá provozovna v Zábřehu na Moravě, kterou se svými službami otevírá Václav Šíma. Webové služby se do gecktopu vrací v únoru roku 2017, a opět se o ně stará Jan Kondler.

Kdo jsme?

Jsme dlouholetí kamarádi se společným zájmem v informačních technologiích, o které se zajímáme již od raného věku, tedy od doby osmibitových počítačů. Tento zájem a zároveň koníček nám vydržel dodnes, a tak jsme se rozhodli společně otevřít provozovnu (kancelář) s nabídkou služeb, ve kterých máme dlouholeté zkušenosti

Václav Šíma

(narozen 1981)

Pro mnohé místní občany města Zábřeh jsem znám z prodejny Elektro Kalous s.r.o., kde jsem působil po dobu 16 let. Za tuto dobu se ale nesetkával jen s elektronikou. Aktivně jsem využíval také svých zkušeností s informačními technologiemi, a to nejen v práci, ale i jako hobby. Díky tomu si tak stále udržuji přehled o moderních technologiích a nových zařízeních.

Jsem zde zodpovědný za softwarové poradenství, servis a prodej počítačů na míru.

Jan Kondler

(narozen 1983)

Své první řádky programu jsem napsal, když mi bylo 10 let. Od té doby své zkušenosti rozvíjím a prohlubuji do dnes. Za ta léta jsem si vyzkoušel mnoho programovacích jazyků, od jednoduchých basiců, až po nízkoúrovňový jazyk symbolických adres. Posledních 10+ let se zabývám tradičními jazyky (PHP, Java, C#) a soustředím se převážně na webové stránky a technologie s nimi spojené.

Jsem zde zodpovědný za vývoj webových stránek a internetové služby.