Služby a servis pro vaše PC

Údržba hardware

Doba jde neustále kupředu. Počítačové programy zvládají zpracovávat více dat, jako například videa ve vyšší kvalitě, nebo třeba zobrazení náročnějších webových stránek. S tím ale rostou i nároky na výpočetní výkon samotného počítače.

To ale neznamená, že si musíte koupit nový počítač a starý vyhodit.

Vylepšení počítače

Běžné počítače se obvykle skládají z několika komponent, které je možné vyměnit, nebo případně i doplnit o další. Díky tomu je možné počítač průběžně vylepšovat. Zmíněné komponenty ovšem nejsou universální a je třeba se umět zorientovat, které díly jsou mezi sebou vzájemně kompatibilní.

Pokud se rozhodnete svěřit svůj počítač nám, rádi vám pomůžeme zvolit správný hardware a provedeme i samotnou výměnu.

Běžně rozšiřujeme

Někdy má počítač dostatečný výkon, ale nezvládá pracovat s více programy najedou. To platí například i pro větší množství otevřených záložek v prohlížeči. Na vině bývá nedostatek paměti RAM. Do této paměti si počítač ukládá veškerá data o programech, se kterými zrovna pracujete (včetně těch, co běží na pozadí jako například antivirus). Zvýšení této paměti pak může výrazně pomoci urychlit běh celého systému.

Dalším populárním rozšířením do počítačů se stávají SSD disky. Tyto disky fungují na obdobném principu jako USB flash disky. Díky absenci mechanických částí (rotující plotny a kmitající čtecí hlavy) tak dosahují několikanásobného zrychlení čtení i zápisu dat.

Mimo disků, či pamětí vám můžeme pomoci i s dalšími doplňky. Vždy záleží na typu a stáří počítače.

Odprašnění

Pokud má váš počítač aktivní chlazení za pomocí vnitřní cirkulace vzduchu (a to má naprostá většina), potom je třeba mít na paměti, že se takový počítač po čase zanese prachem. Prach uvnitř počítače způsobuje snížené proudění vzduchu, zanáší větráčky a zvyšuje jejich hlučnost.

Obecně se doporučuje vyčistit počítač od prachu, chlupů domácích mazlíčků a podobných částeček zhruba jednou za rok, až dva. U nás takovéto vyčištění obvykle provádíme automaticky zdarma (respektive v ceně služby), když už se k nám dostane zaprášený počítač, ať už z důvodu výměny komponent, nebo opravy.